Příroda Velikonoční Ostrovy

Příroda Velikonoční Ostrovy

Podívejte se na volné termíny zájezdů na Velikonoční ostrovy. Jako zemi vyberte Velikonoční ostrovy. Lokalitu můžete ponechat prázdnou - ukáží se vám všechny letoviska a vy je poté můžete mezi sebou porovnat.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Velikonoční o.   Lokalita: Nerozhoduje

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Součastná příroda se velmi liší od původní. Byla velmi ovlivněna příchodem lidí a nenabízí takovou rozmanitost, jako ostatní tichomořské ostrovy. Na obrázku původní strom Toromiro.

Počasí na ostrově

Velikou výhodou je obrácený cyklus teplot. Zatímco v České republice patří leden a únor mezi nejstudenější měsíce, na Velikonočním ostrovu patří mezi nejteplejší – teploty se pohybují okolo 21°C. Naopak léto, červenec a srpen, patří mezi nejchladnější období – průměrná teplota je 19°C. Protože jsou roční období pouze málo patrná, není mezi chladným a teplým obdobím skoro žádný znatelný rozdíl. Podnebí na velikonočním ostrově je tedy teplé, subtropické.

Tato destinace tedy může být vhodným cílem turistů v kterémkoliv ročním odbobím.

Pozměněná tvář velikonočního ostrova

Původně se na ostrově nacházely v hojném počtu palmy. S příchodem lidí joch byla spousta vykácena a v současnosti ostrov obsahuje veliké travnaté plochy. Počet vykácených palem se odhaduje až na 10 milionů.

Zvířata

Na ostrově nežijí žádné typická zvářata. První savci se na ostrově objevili až s příchodem lidí. Zvláštností je, že se zde necházejí žádní hadi.

Moře a ryby

Pokud patříte mezi milovníky ryb, jistě budete nadšení až 140 druhami žijícími v okolním moři. Často lze narazit na tuňáky a dokonce i žraloky. Ryby patří mezi velmi důležitou surovinu v místní kuchyni a setkáváme se s různými variacemi v mnoha místních specialitách.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2023