Sochy Velikonoční Ostrovy

Sochy Velikonoční Ostrovy

Podívejte se na volné termíny zájezdů na Velikonoční ostrovy. Jako zemi vyberte Velikonoční ostrovy. Lokalitu můžete ponechat prázdnou - ukáží se vám všechny letoviska a vy je poté můžete mezi sebou porovnat.

Pro zobrazení zájezdů zvolte:

Země: Velikonoční o.   Lokalita: Nerozhoduje

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Pokud se řekne Velikonoční ostrov, každý si okamžitě vybaví obří kamennou hlavu. Moai jsou kamenné sochy rozmístěné na ostrově. Mají tvar protáhlých, placatých obličejů. Mezi turisty jsou často brány pouze jako hlavy. Ve skutečnosti mnoho ze soch má celé tělo včetně ramen, rukou a těla. Tyto části jsou ovšem zasypány pod zemí.

Nevysvětlená záhada

V součastnosti je mnoho teorií, za jakých účelem byly budovány. Další záhadou je způsob jejich dopravy po ostrově. Nebyly totiž vyráběny na místě a jsou velmi težké.

Počty, čísla, statistiky

Na velikonočním ostrově se údajně nachází až 400 kamených soch. Naprostá většina přesahuje výšku deseti metrů. Největší je vysoká přes 21 metrů a dosahuje úctyhodné váhy 270 tun.

Vyjímečné sochy

Na ostrově se nachází pouze jedna socha, která klečí – je považována za první vyrobený kus. Na stráních lze taky naleznout spoustu nedokončených soch. Odborníci usuzují, že tvůrci při výrobě narazili na větší úlomky a ve výrobě tohoto kusu pak nemělo smysl dále pokračovat.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2023